15.05.2018

Knihovna ve Zděchově má více než 60. letou historii. Nejprve se půjčovaly knihy v místní škole, posléze v prostorách dnešní pošty a nakonec se přestěhovala do posledního patra Obecního domu, kde je dosud. Není to sice ta nejlepší poloha pro místní, hlavně starší čtenáře, ale ti, co mají rádi knihy, si tu cestu vždy najdou.

Knihovnické činnosti zastávalo několik místních knihovnic a knihovníků. Počátky činnosti zajišťovaly místní důchodkyně, přes neuvolněné knihovnice až po současného knihovníka, který zastává tuto funkci již více než 30 let.

Knihovnické vzdělání mu napomáhá zajišťovat všechny funkce moderní knihovny, kterým tato taky je.

Co to je za fotku ??? Možná že čtenáři čekají, až se v knihovně zase otevře !